VITAJTE V TERCHOVEJ

   Rázovitá a legendami opradená obec Terchová je situovaná v prostredí Malej Fatry, ktorá patrí medzi najkrajšie i najnavštevovanejšie pohoria Slovenska. V podmanivej symbióze s príťažlivou okolitou prírodnou scenériou sa tu zachovala a prirodzene rozvíja neopakovateľná ľudová tradícia a kultúra, charakteristická najmä povestnou originálnou "nebeskou" muzikou, ľúbozvučným spevom a temperamentným tancom. Vychutnať ich možno na populárnom medzinárodnom folklórnom festivale Jánošíkove dni, ktorý sa pravidelne usporadúva na prelome júla a augusta a ktorý je jedným z najvýznamnejších i najväčších podujatí tohto druhu na Slovensku.
     Okrem tohto festivalu sa v lete v Terchovej každoročne organizujú aj Cyrilometodské dni, ktoré zvýrazňujú skutočnosť, že terchovský kostol je najväčším chrámom zasväteným svätému Cyrilovi a Metodovi - patrónom Európy - na území Slovenska.
     V zime ponúka okolie Terchovej kvalitné lyžiarske terény pre začiatočníkov, pokročilých i pre milovníkov náročnej vysokohorskej lyžovačky. V okruhu siedmych kilometrov ja 12 lyžiarskych vlekov a dve sedačkové lanovky s prepravnou kapacitou 9 tisíc osôb za hodinu.
     V Terchovej sa narodil legendárny hrdina Juraj Jánošík (1688-1713) a vedec svetového formátu, knihovník a radca cisárovnej Márie Terézie Adam František Kollár (1718-1783), ktorý vstúpil do dejín ako "slovenský Sokrates".
     Nenechajte si preto ujsť príležitosť navštíviť malebný malofatranský svet aspoznať ho v celej jeho pestrofarebnej kráse.
     V Terchovej budete vždy srdečne vítaní._____________________________________________________________________